CA064C471K5RACTU
KEMET
CA064C471K5RACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA064C471K5RACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA064C471K5RACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0612
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)