C4GAHUD5100AA3J
KEMET
C4GAHUD5100AA3J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4GAHUD5100AA3J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C4GAHUD5100AA3J
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 10UF 5% 600VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 442 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:330V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.358" Dia x 2.283" L (34.50mm x 58.00mm)
Series:C4G
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:399-13878
4GAHUD5100AA3J
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):5.3 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 330V 600V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:10µF