C4540C154JCGACAUTO
KEMET
C4540C154JCGACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4540C154JCGACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C4540C154JCGACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.15UF 500V C0G NONSTND
(In US Dollars)
200 pcs400 pcs600 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:399-14757-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:0.15µF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Nonstandard SMD
Capacitance:0.15µF