C430C393K3G5TA
Buy C430C393K3G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C430C393K3G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.039UF 25V C0G AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Series:Aximax 400
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.039µF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:0.039µF