C430C393J5G5TA
Buy C430C393J5G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C430C393J5G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.039UF 50V C0G AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:0.039µF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Series:Aximax 400
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:Bypass, Decoupling
Ratings:-
Polarization:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Part Number:C430C393J5G5TA
Failure Rate:-
Expanded Description:0.039µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%