C430C432G2G5TA
Buy C430C432G2G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C430C432G2G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 4300PF 200V C0G AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:4300pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:4300pF