C322C223K2R5CA
KEMET
C322C223K2R5CA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C322C223K2R5CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C322C223K2R5CA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-2065
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.022µF