C322C223K1R5TA7301
KEMET
C322C223K1R5TA7301
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C322C223K1R5TA7301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C322C223K1R5TA7301
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs
25000 pcs62500 pcs125000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Goldmax, 300
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:399-13972-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:48 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.022µF