C3216X7R2J103M115AE
TDK Corporation
C3216X7R2J103M115AE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3216X7R2J103M115AE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3216X7R2J103M115AE
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-6822-2
C3216X7R2J103M/SOFT
C3216X7R2J103MT020S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:10000pF