C3216X7R2J153K130AM
TDK Corporation
C3216X7R2J153K130AM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3216X7R2J153K130AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3216X7R2J153K130AM
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-6087-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Open Mode
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.015µF