C3216JB1V226M160AC
TDK Corporation
C3216JB1V226M160AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3216JB1V226M160AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3216JB1V226M160AC
Manufacturer TDK
Description C Series 1206 22 uF 35 V ±20 % Tolerance JB SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32955 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.069" (1.75mm)
Temperature Coefficient:JB
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-11739-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:22µF ±20% 35V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric)
Capacitance:22µF