C3216JB1H475M085AB
TDK Corporation
C3216JB1H475M085AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3216JB1H475M085AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3216JB1H475M085AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 4.7UF 50V JB 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)
Temperature Coefficient:JB
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-11732-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7µF ±20% 50V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric)
Capacitance:4.7µF