C3216JB1V685K160AB
TDK Corporation
C3216JB1V685K160AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C3216JB1V685K160AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C3216JB1V685K160AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 6.8UF 35V JB 1206
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.069" (1.75mm)
Temperature Coefficient:JB
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-11746-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6.8µF ±10% 35V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6.8µF