C2220C104J5GACTU
KEMET
C2220C104J5GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2220C104J5GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2220C104J5GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 2220
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.045" (1.15mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Other Names:399-5379-2
C2220C104J5GAC
C2220C104J5GAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:41 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Capacitance:0.1µF