C2101A.12.07
General Cable
C2101A.12.07
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2101A.12.07 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2101A.12.07
Manufacturer General Cable
Description HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 100'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Series:2101A
Ratings:UL Style 1015, ASTM B-33
Other Names:C2101-12-07
C2101A-12-07
C2101L-100
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length:100.0' (30.5m)
Jacket Color:Blue
Jacket (Insulation) Thickness:0.032" (0.81mm)
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.094" (2.38mm)
Features:-
Detailed Description:22 AWG Hook-Up Wire 7/30 Blue 600V 100.0' (30.5m)