C2100A.93.07
General Cable
C2100A.93.07
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2100A.93.07 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2100A.93.07
Manufacturer General Cable
Description HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLU 50'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1 pcs
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Voltage:600V
Series:2100A
Ratings:UL Style 1015, ASTM B-33
Other Names:C2100L-50
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Jacket Color:Blue
Jacket (Insulation) Thickness:0.032" (0.81mm)
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.088" (2.24mm)
Features:-
Detailed Description:24 AWG Hook-Up Wire 7/32 Blue 600V 50.00' (15.24m)