C2012X6S1V335M125AB
TDK Corporation
C2012X6S1V335M125AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012X6S1V335M125AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012X6S1V335M125AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 3.3UF 35V X6S 0805
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-14522-2
C2012X6S1V335MT000N
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:3.3µF