C2012X7R0J106K125AB
TDK Corporation
C2012X7R0J106K125AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012X7R0J106K125AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012X7R0J106K125AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-7593-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:10µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:10µF