C2012C0G2A392K125AA
TDK Corporation
C2012C0G2A392K125AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012C0G2A392K125AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012C0G2A392K125AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 3900PF 100V C0G 0805
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 80 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-14331-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3900pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:3900pF