C2012C0G2A333K125AC
TDK Corporation
C2012C0G2A333K125AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012C0G2A333K125AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012C0G2A333K125AC
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.033UF 100V NP0 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-172672-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.033µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.033µF