C2012C0G2A392J125AA
TDK Corporation
C2012C0G2A392J125AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012C0G2A392J125AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012C0G2A392J125AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 3900PF 100V C0G 0805
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)