C1812C472J2GACTU
KEMET
C1812C472J2GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812C472J2GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812C472J2GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 4700PF 200V NP0 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:C1812C472J2GAC
C1812C472J2GAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:42 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:4700pF