C1812C472G5HACAUTO
KEMET
C1812C472G5HACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812C472G5HACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812C472G5HACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1812 4.7NF 50V ULTRA STA
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±2% 50V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:4700pF