C1812C472J1HAC7800
KEMET
C1812C472J1HAC7800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812C472J1HAC7800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812C472J1HAC7800
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1812 4.7NF 100V ULTRA ST
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:C1812C472J1HACTU
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:4700pF