C0805C223J5RALTU
KEMET
C0805C223J5RALTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C223J5RALTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C223J5RALTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:0.022µF
Thickness (Max):X7R
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:L
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:C0805C223J5RAL
C0805C223J5RAL7800
C0805C223J5RAL7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Manufacturer Part Number:C0805C223J5RALTU
Lead Style:0.035" (0.88mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:0.022µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%