C0805C223J5HACTU
KEMET
C0805C223J5HACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C223J5HACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C223J5HACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 50V X8R 0805
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.047" (1.20mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:399-5765-2
C0805C223J5HAC
C0805C223J5HAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.022µF