C0805C223J5JACAUTO
KEMET
C0805C223J5JACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C223J5JACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C223J5JACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.022UF 50V U2J 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:399-15659-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor, Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.022µF