C0402C331K4HACAUTO
KEMET
C0402C331K4HACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0402C331K4HACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0402C331K4HACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0402 330PF 16V ULTRA STA
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:330pF