C0402C331K3RAC7867
KEMET
C0402C331K3RAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0402C331K3RAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0402C331K3RAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 330PF 25V X7R 0402
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:399-14446-2
C0402C331K3RAC
C0402C331K3RACTU
C0402C331K3RACTU-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:52 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:330pF