C0402C331K5JAC7867
KEMET
C0402C331K5JAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0402C331K5JAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0402C331K5JAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 330PF 50V U2J 0402
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:C0402C331K5JACTU
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 50V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
Capacitance:330pF