BZX84C7V5S-7-F
Diodes Incorporated
BZX84C7V5S-7-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX84C7V5S-7-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX84C7V5S-7-F
Manufacturer Diodes Incorporated
Description DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT363
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±6%
Supplier Device Package:SOT-363
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Other Names:BZX84C7V5S-FDITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 2 Independent 7.5V 200mW ±6% SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 5V