BZX84C4V3W-7
Diodes Incorporated
BZX84C4V3W-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX84C4V3W-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX84C4V3W-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Description DIODE ZENER 4.3V 200MW SOT323
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±7%
Supplier Device Package:SOT-323
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-70, SOT-323
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 4.3V 200mW ±7% Surface Mount SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr:3µA @ 1V