BZX84C4V3T-7-F
Diodes Incorporated
BZX84C4V3T-7-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX84C4V3T-7-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX84C4V3T-7-F
Manufacturer Diodes Inc.
Description Diode Zener Single 4.3V 7% 150mW 3-Pin SOT-523 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43997 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOT-523
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:150mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-523
Other Names:BZX84C4V3T-7-F-ND
BZX84C4V3T-7-FDITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 4.3V 150mW ±5% Surface Mount SOT-523
Current - Reverse Leakage @ Vr:3µA @ 1V