BZG05C6V2
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZG05C6V2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZG05C6V2
Manufacturer Vishay
Description Zener Diode DO2145%, 6.2V, 1.25W, PZSM=60W Rohs Compliant: Yes