BXA-24529
JKL Components Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-24529 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-24529 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BXA-24529 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | INVERTER 1000V FOR CCFL LAMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $20.89 | $20.003 | $15.558 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $13.335 | $12.668 | $12.002 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 24V |
|---|---|
| Type: | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension: | 1.83" L x 0.83" W x 0.59" H (46.5mm x 21mm x 15mm) |
| Series: | - |
| Output: | 1000V |
| Other Names: | 289-1027 BXA24529 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | CCFL and UV Lamps Inverter 24V Input 1000V Output 1.83" L x 0.83" W x 0.59" H (46.5mm x 21mm x 15mm) Through Hole |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BXA-24529, use the request quote form to request BXA-24529 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BXA-24529.The price and lead time for BXA-24529 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BXA-24529.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


