BUK7K18-40EX
Nexperia
BUK7K18-40EX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUK7K18-40EX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BUK7K18-40EX
Manufacturer Nexperia
Description MOSFET 2N-CH 40V 24.2A LFPAK
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 1mA