BUK7K52-60EX
Nexperia
BUK7K52-60EX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUK7K52-60EX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BUK7K52-60EX
Manufacturer Nexperia
Description BUK7K52-60E Dual N-channel 60 V, 45 m? standard level MOSFET
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 29613 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 1mA