BN274I0106K--
Buy BN274I0106K-- with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BN274I0106K--
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:10µF