BN274E0106K--
Buy BN274E0106K-- with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BN274E0106K--
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.248" L x 0.402" W (31.70mm x 10.20mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Height - Seated (Max):0.772" (19.60mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:10µF