BN074E0224J--
Buy BN074E0224J-- with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BN074E0224J--
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.366" L x 0.130" W (9.30mm x 3.30mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.323" (8.20mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.22µF