BLC9G24XS-170AVY
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC9G24XS-170AVY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLC9G24XS-170AVY
Manufacturer Ampleon
Description RF MOSFET LDMOS 30V SOT1275-3
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Test:30V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:SOT1275-3
Series:-
Power - Output:28W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT1275-3
Other Names:934960037518
Noise Figure:-
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Gain:15.5dB
Frequency:2.3GHz ~ 2.4GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 30V 250mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 15.5dB 28W SOT1275-3
Current Rating:1.4µA
Current - Test:250mA