BLC9G21LS-60AVZ
Ampleon
BLC9G21LS-60AVZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC9G21LS-60AVZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLC9G21LS-60AVZ
Manufacturer Ampleon
Description BLC9G21LS-60AV/SOT1275/TRAYDP
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 60 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs60 pcs120 pcs
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS (Dual), Common Source
Supplier Device Package:SOT1275-1
Series:-
Power - Output:60W
Package / Case:SOT-1275-1
Other Names:1603-1165
BLC9G21LS-60AVZ-ND
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Gain:17.5dB
Frequency:1.805GHz ~ 2.2GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28V 100mA 1.805GHz ~ 2.2GHz 17.5dB 60W SOT1275-1
Current Rating:1.4µA
Current - Test:100mA