B59774C0115A070
Buy B59774C0115A070 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B59774C0115A070
Manufacturer EPCOS
Description THERMISTOR PTC 1.1K OHM 25% DISC
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Supplier Device Package:-
Series:Automotive, AEC-Q200
Resistance Tolerance:±25%
Resistance @ 25°C:1.1 kOhms
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc, 13mm Dia x 7.5mm W
Other Names:B59774C 115A 70
B59774C115A70
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:PTC Thermistor 1.1 kOhms Disc, 13mm Dia x 7.5mm W