B59771C0120A070
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B59771C0120A070 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B59771C0120A070
Manufacturer EPCOS
Description THERMISTOR PTC 120 OHM 25% DISC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 860 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Supplier Device Package:-
Series:Automotive, AEC-Q200
Resistance Tolerance:±25%
Resistance @ 25°C:120 Ohms
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc, 13mm Dia x 7.5mm W
Other Names:495-76144
B59771C 120A 70
B59771C0120A070-ND
B59771C120A70
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Detailed Description:PTC Thermistor 120 Ohms Disc, 13mm Dia x 7.5mm W