B43564E2159M000
Buy B43564E2159M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43564E2159M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 15000UF 20% 200V SCREW
(In US Dollars)
32 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.028" Dia (76.90mm)
Series:B43564
Ripple Current @ Low Frequency:25.6A @ 100Hz
Other Names:B43564E2159M
B43564E2159M-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:15000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:10 mOhms
Height - Seated (Max):5.677" (144.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):12 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:15000µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C
Capacitance:15000µF