B43564D5338M3
Buy B43564D5338M3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43564D5338M3
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
(In US Dollars)
18 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.583" Dia (91.00mm)
Series:B43564
Ripple Current @ Low Frequency:12.2A @ 100Hz
Other Names:B43564D5338M003
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:15000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:38 mOhms
Height - Seated (Max):3.858" (98.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):48 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:3300µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 48 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C
Capacitance:3300µF