B43564E2109M7
Buy B43564E2109M7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43564E2109M7
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW
(In US Dollars)
32 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.028" Dia (76.90mm)
Series:B43564
Ripple Current @ Low Frequency:17.4A @ 100Hz
Other Names:B43564E2109M007
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:15000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:17 mOhms
Height - Seated (Max):4.201" (106.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):21 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:10000µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C
Capacitance:10000µF