B43088A9336M
Buy B43088A9336M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43088A9336M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Series:B43088
Ripple Current @ High Frequency:640mA @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B43088A9336M000
Lifetime @ Temp.:20000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C
Capacitance:33µF