B43088F2336M
Buy B43088F2336M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43088F2336M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:B43088
Ripple Current @ High Frequency:660mA @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B43088F2336M000
Lifetime @ Temp.:20000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C
Capacitance:33µF