B43088A5106M
Buy B43088A5106M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43088A5106M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:B43088
Ripple Current @ High Frequency:320mA @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B43088A5106M000
Lifetime @ Temp.:20000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:10µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C
Capacitance:10µF